Aktuality

Březen byl pro nás měsícem "M" .

20.3.2022 jsem zahájili provoz klubu Slavností, na které jsme společně s dětmi a jejich rodinami přivítali jaro. Představili jsme si zázemí, společně s dětmi zasadili Srdcestrom - symbol našeho klubu a poslechli si příběh o něm - naši klubovou legendu. Poté děti namalovaly kamínky, kterými strom obložily a slavnostně jsme poprvé zapálili oheň v Hnízdečku, což je naše vymazlené ohniště se závětřím.

22.3.2022 byl první den provozu klubu a počasí bylo nádherné. Spustit klub na jaře byl jeden z našich nejlepších nápadů ;).

Každý den má u nás stejný rytmus, který jsme pečlivě plánovali a protkali ho písněmi a rituály. V prvních dnech se s dětmi zejména seznamuje spolu navzájem, se zázemím a s pravidly, budujeme základní sebeobslužnost a orientaci, důvěru v sebe a průvodce a kultivujeme komunikaci, spolupráci. Jsme na začátku a plní nadšení a elánu k vylaďování prostředí, našeho přístupů a prohlubování vědomostí našich i dětí.

Za celý tým moc děkujeme všem rodičům za jejich důvěru a podporu při adaptaci dětí a dětem za jejich bezprostřední energii. A já ze srdce děkuji celému týmu, který věnoval přípravám velkou spoustu času a energie, než jsme se propracovali na startovní čáru. Součástí naší filosofie je také udržování soukromí dětí, proto jsme se rozhodli nezveřejňovat na sociálních sítích ani jinde na internetu fotografie, na kterých je dětem vidět do obličeje. Naše fotky jsou tedy zaměřené vždy především na detaily, činnosti nebo prostředí a děti jsou na nich většinou zezadu nebo z dálky. Věříme, že atmosféru jde z fotek pocítit i tak.

Těšíme se na dobrodružství, které právě začíná!


Společné výlety

Ve facebookové skupině: "Venku s dětmi - Švihov a okolí" naleznete informace o výletech rodičů s dětmi, které pořádáme.

https://www.facebook.com/groups/416238046048422

Výlety se konají za každého počasí a jsou bez programu. Chodíme na různá místa do přírody nebo na venkovní hřiště v okolí Švihova. Záměrem je být venku, seznámit se, pobavit se a socializovat se.

Kontaktovat nás můžete také na emailu lk.kamyk@gmail.com.

Fotogalerie z našich společných výletů