Strava

V klubu bude zajištěný zdravý, vegetariánský oběd a odpolední svačina. Snažíme se o využití lokálních zdrojů bio potravin a minimalizaci odpadu.

Cena stravování je ...... Kč/den. Stravování je přihlášeno automaticky, lze odhlásit den předem do 12 hod.  

Teprve jednáme s dodavately jídla, cena stravy bude upřesněna.

Děti si budou nosit vlastní dopolední svačinu - bez cukrovinek a bez uzenin. 

Vlastní svačina je pro malé děti kousek domova ve velkém světě :). Mezi doporučené svačinky patří nakrájená zelenina, čerstvé i sušené ovoce, křížaly a oříšky, dále se osvědčují kompaktní menší věci, které se dobře drží v ruce, jako například slané či sladké domácí muffiny, pirožky, lívance, waffle či tousty. Ideální je co nejvíce se vyhnout průmyslově zpracovaným potravinám.

Samoobsluhu dětem usnadní vhodné nádoby na svačinu, jako například krabička s dělenými přihrádkami. Jídlo, které se může rozsypat (jako například oříšky nebo křupky) je vhodné dát také do krabičky, pytlíčky jsou náročnější na obsluhu. 

Na pití si budou děti nosit vlastní láhev, vhodnou termosku je možné využívat celoročně. V zázemí bude možné doplňovat láhev vodou nebo čajem.

Dětem budeme oběd a odpolední svačinu vydávat do vlastních jídlonosičů. Ty budou rodiče přinášet čisté každé ráno a děti si v nich budou nosit zbytky jídla domů. 


Mezi doporučované nádoby, které fungují, vydrží dětské zacházení a mají potenciál vydržet celou školkovou docházku i déle :), patří například tyto:

Termoska: 

https://www.mall.cz/hledej?s=thermos%20funtainer

Krabičky s přihrádkami: 

https://www.skibi.cz/svacinovy-box-skibi-lunch-box-zeleny

https://www.klarstein.cz/Kuchynske-spotrebice/Prislusenstvi-ks/Jidlonosice/schmatzfatz-junior-svacinkovy-box-6-prihradek-21-3-15-4-5-cm-Fialova.html


Trochu nižší kvalita a cena lze najít třeba tady:

Termoska: 

https://www.oriondomacipotreby.cz/termoplechovky

Krabička s přihrádkami: 

https://www.ikea.com/cz/cs/p/ikea-365-krabicka-na-obed-s-prihradkami-obdelnik-bezova-40480007/