Stravování

Dopolední svačinu si děti nosí vlastní z domova. Prosíme bez cukrovinek a bez uzenin.

Láhev s pitím je potřeba, aby měly děti vždy vlastní v batůžku. Vhodnou termosku je možné využívat celoročně. V zázemí je vždy dětem k dispozici na doplnění láhve dostatek pitné vody nebo čaje.

Dětem vydáváme oběd do vlastních třípatrových jídlonosičů. Prosíme rodiče, aby průvodcům předávali čistý jídlonosič každé ráno a při vyzvedávání dítěte si jej přebírali i s případnými zbytky jídla. 

Příbory zajišťuje klub.

Vlastní svačina je pro malé děti kousek domova ve velkém světě :). Je moc fajn rozbalit si venku oblíbenou svačinu od maminky. Mezi doporučené svačinky patří nakrájená zelenina, čerstvé i sušené ovoce a oříšky, dále se osvědčují kompaktní menší věci, které se dobře drží v ruce, například slané či sladké domácí muffiny, pirožky, lívance, waffle či tousty. Doporučujeme co nejvíce se vyhnout průmyslově zpracovaným potravinám.

Samoobsluhu dětem usnadní vhodné nádoby na svačinu, například krabička s dělenými přihrádkami. Jídlo, které se může rozsypat (např. oříšky nebo křupky) doporučujeme dát také do krabičky. Pytlíčky jsou náročnější na samoobsluhu dětí.