Informace pro rodiče

Podmínky přijetí

Náš lesní klub je pro děti od 3 do 7 let. Přijetí dítěte probíhá na základě osobního pohovoru s rodiči po vyplnění přihlašovacího formuláře. Formulář je k dispozici ke stažení v dolní části této stránky.

Co by měly děti při nástupu do lesního klubu umět?

Popisujeme ideální variantu a inspiraci pro rodiče, co je vhodné trénovat pro základní samostatnost.  Pokud něco dítě nezvládá, můžeme jeho dovednosti probrat individuálně při osobním pohovoru a zkonzultovat, zda je dítě na nástup připraveno. Průvodci budou vždy přítomni a nápomocni.

Dítě by mělo:

 • Zvládnout odloučení od nejbližších a pobyt venku. 

 • Umět srozumitelně (přiměřeně věku) komunikovat s okolím. Znát své jméno.

 • Umýt a utřít si ruce (bude k dispozici teplá tekoucí voda).

 • Umět používat wc a vykonat potřebu v přírodě. V zázemí bude kompostovací toaleta v dětské velikosti. Základem je, aby dítě umělo poznat, že si potřebuje dojít na wc a nenosilo již pleny (případně pouze na spaní).

 • Samostatně se najíst.

 • Samostatně se oblékat, svlékat a obouvat.

 • Samostatně se vysmrkat.

Ceník docházky

Cena za měsíc při docházce:

1 dopoledne v týdnu

1200 Kč za měsíc

1 den v týdnu

1400 Kč za měsíc

2 dopoledne v týdnu

2200 Kč za měsíc

2 dny v týdnu 

2400 Kč za měsíc

Ceny jsou nastavené tak, abychom mohli adekvátně ocenit průvodce za jejich práci, uhradit provozní náklady a spořit na podporu vzdělávání průvodců, které považujeme za velmi důležité. Jsme soukromý lesní klub a nemáme proto prozatím žádnou možnost získat finanční podporu státu. Pracujeme na možnostech finanční podpory z jiných zdrojů, abychom mohli stále vylepšovat zázemí a pomůcky. Platy průvodců a provozní náklady však vždy budou závislé na platbách za docházku.

Vybavení pro děti

Co děti potřebují, aby jim bylo venku dobře za každého počasí

 • Batoh s nastavitelnou délkou ramenních popruhů a s prsním popruhem (doporučované osvědčené značky jsou např. Affenzahn, Deuter Kids, Boll)

 • V batohu by měla být podepsaná láhev na pití, v zimě termoska, krabička s dopolední svačinou, látkový sáček na "poklady", pláštěnka, nepromokavý podsedák (dobře poslouží ustřižený kousek obyčejné karimatky)

 • V zázemí by mělo být uskladněné: v podepsané krabici náhradní oblečení, jehož stav kontrolují rodiče, podepsaný spacák, polštářek, povlečení na postýlku 120x50cm

 • Pro slunečné dny je nezbytností kšiltovka nebo klobouk

 • V případě slunečného počasí je vhodné zvážit potřebu dítěte použít opalovací krém a přinést vyzkoušený krém průvodcům

 • Jídlonosič, do kterého budou děti dostávat oběd a odpolední svačinu

Oblíbili jsme si dvě věty z prostředí lesních školek: "Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení" a "oblečení je potřeba oblékat ve vrstvách (jako cibule :))". Je vždy lepší oblékat dětem více tenčích, funkčních vrstev, aby si je mohly dle potřeby oblékat a svlékat. V zimě by měla být spodní vrstva hřejivá, vhodné je např. merino, bambusové nebo jiné termoprádlo. Pro střední vrstvu se často využívá jako materiál fleece. Zda je potřeba více, než jedna střední vrstva (např. jedno tričko navíc) záleží na aktuálním počasí a odolnosti dítěte, nicméně důležité je, aby se dítě mohlo volně pohybovat. Vrchní vrstva musí být především nepromokavá, softsheel je vhodný při kratším nebo méně intenzivním dešti, při vytrvalejším dešti je nutná pláštěnka nebo pogumované oblečení. Je důležité, aby byly dobře utěsněné přechody, kterými by mohl vniknout k tělu sníh nebo voda, tzn. svrchní kalhoty by měly mít gumičku, kterou lze přetáhnout přes obuv a rukavice je ideální zastrčit pod lem bundy. Na hlavu se v zimě dobře osvědčují kukly, které kryjí i krk, v dešti a sněhu přes kuklu může mít dítě nepromokavou kapuci nebo čepici. Vhodná je také čepice a k ní nákrčník (tunel), šály nejsou příliš vhodné, protože dostatečně nedrží na místě. I v teplém počasí je vhodné dítěti obléct nebo přibalit do batohu více lehkých tenčích vrstev, včetně dlouhých rukávů a nohavic, aby si mohlo regulovat oděv při přechodu např. do lesa/z lesa.

Obuv - do deštivého počasí jsou potřebné holínky, do zimy zateplené holínky nebo rovnou sněhule s gumovou spodní částí. Doporučujeme holínky odlehčené a s dostatečným nadměrkem, aby měla noha prostor do délky i do šířky, pro zachování tepelného komfortu. Vhodné jsou do zimy vlněné ponožky, případně ponožky bavlněné a přes ně vlněné. Při správném obutí a oblečení není důvod vyhýbat se sněhu ani loužím a je možné si užít tu správnou zábavu. :) I v teplém počasí je vhodná prodyšná, avšak uzavřená obuv, otevřené boty do terénu nedoporučujeme. Děti si mohou boty zouvat a chodit na boso, pokud to terén a jejich odolnost dovolí. :)

Kvalitní oblečení lze sehnat i na různých bazarech. Mezi doporučované značky oblečení patří například: Reima, Didrickson, Dupeto, Pidilidi, eshop Minimol.cz, Lidl, Tchibo, pogumované oblečení lze sehnat i v Kiku. Odlehčené holínky s vyndavací zateplovací vrstvou jsou například: Camminare, Demar Mammut, Crocs.

Dokumenty ke stažení

Tato část je v přípravě, děkujeme za pochopení.

 • Pravidla LK Kamýk
 • Výchovně-vzdělávací koncept LK Kamýk
 • Provozní řád
 • Adaptační plán
 • Smlouva o docházce
 • Krizový plán

Přihlašovací formulář

Formulář, prosím, vyplňte a zašlete nám ho podepsaný elektronicky na email lk.kamyk@gmail.com nebo si s námi domluvte osobní předání. 

Osobně se můžeme potkat: 

- na jednom z našich společných výletů - informace jsou ve facebookové skupině "Venku s dětmi - Švihov a okolí" https://www.facebook.com/groups/416238046048422

- na osobním pohovoru, který je součástí procesu přijímání dítěte do našeho lesního klubu