Informace pro rodiče

Podmínky přijetí

Náš lesní klub je pro děti od 3 do 7 let. Přijetí dítěte probíhá na základě osobního pohovoru s rodiči po vyplnění přihlašovacího formuláře. Formulář je k dispozici ke stažení v dolní části této stránky.

Co by měly děti při nástupu do lesního klubu umět?

Popisujeme ideální variantu a inspiraci pro rodiče, co je vhodné trénovat pro základní samostatnost.  Pokud něco dítě nezvládá, můžeme jeho dovednosti probrat individuálně při osobním pohovoru. Průvodci budou vždy přítomni a nápomocni.

Dítě by mělo:

 • Zvládnout odloučení od nejbližších a celodenní pobyt venku. 
 • Umět srozumitelně (přiměřeně věku) komunikovat s okolím.
 • Znát své jméno a příjmení.
 • Umýt a utřít si ruce (bude k dispozici teplá tekoucí voda).
 • Umět používat wc a vykonat potřebu v přírodě. V zázemí je kompostovací toaleta. Základem je, aby dítě umělo poznat, že si potřebuje dojít na wc a nenosilo již pleny (případně pouze na spaní).
 • Samostatně se najíst.
 • Samostatně se oblékat, svlékat a obouvat.
 • Samostatně se vysmrkat.

Ceník docházky pro školní rok 2022/23

Od září 2022 začínáme provoz na 3 dny v týdnu: středa, čtvrtek, pátek. Další dny budeme přidávat dle naplnění kapacity. 

Cena za měsíc při docházce:

5 dní v týdnu                                                                                                                     7300Kč


4 dny v týdnu                                                                                                                     6000Kč


3 dny v týdnu                                                                                                                     4400Kč


2 dny v týdnu                                                                                                                     3300Kč


Jednorázová individuální návštěva klubu  

1 dopoledne/300Kč

Cena zahrnuje pobyt nezapsaného dítěte v klubu s rodičem, konzultaci, představení zázemí a programu koordinátorkou či průvodcem. 


Ceny jsou nastavené tak, abychom mohli adekvátně ocenit průvodce za jejich práci a uhradit provozní náklady. Jsme soukromý lesní klub a nemáme proto prozatím žádnou možnost získat finanční podporu státu. Pracujeme na možnostech finanční podpory z jiných zdrojů, abychom mohli stále vylepšovat zázemí a pomůcky. Platy průvodců a provozní náklady však vždy budou závislé na platbách za docházku.


Vybavení pro děti do LK Kamýk

 • Batoh s nastavitelnou délkou ramenních popruhů a s prsním popruhem (doporučované osvědčené značky jsou např. Affenzahn, Deuter Kids, Boll)

 • V batohu by měla být podepsaná láhev na pití, v zimě termoska, krabička s dopolední svačinou, pláštěnka

 • V zázemí by mělo být uskladněné: náhradní oblečení, podepsaný spací pytel, polštářek, povlečení na postýlku 120x50cm, povlak na polšlář vel. 70x90cm (pro uskladnění spacáku)

 • Pro slunečné dny je nezbytností kšiltovka nebo klobouk, vlastní opalovací krém

 • Jídlonosič, do kterého budou děti dostávat oběd a odpolední svačinu

Více informací, včetně doporučeného způsobu oblékání naleznete zde:


Přihlašovací formulář

Formulář vyplňte a zašlete nám ho podepsaný elektronicky na email lk.kamyk@gmail.com nebo si s námi domluvte osobní předání. 

Osobně se můžeme potkat: 

- na jednom z našich společných výletů - informace jsou ve facebookové skupině "Venku s dětmi - Švihov a okolí" https://www.facebook.com/groups/416238046048422

- na osobním pohovoru, který je součástí procesu přijímání dítěte do lesního klubu