Prostředí

Jak to u nás vypadá:

Vnitřní zázemí klubu tvoří zrekonstruovaná maringotka. Uvnitř se můžeme vždy zahřát, je tu prostor pro jídlo, uložení osobních věcí a místo pro odpočinek. 

K polednímu spánku malým dětem slouží samostatná dřevěná Spinkárna, ve které jsou dřevěné pelíšky - postýlky, připomínající korbičky od kočárku. 

Vedle maringotky stojí venkovní umývárna. Zde jsou separační kompostovací toalety a místo pro mytí a sušení rukou. Samozřejmostí je teplá tekoucí voda pro adekvátní hygienu za každého počasí.

Náš pozemek se nachází přímo u lesa. Venkovní zázemí klubu tvoří oplocený pozemek o rozloze cca 2,2 ha. Nachází se na něm mírně svažitá velká louka, ideální pro zimní radovánky, válení sudů a spoustu další zábavy. :) Dále nám tu roste cca pátým rokem menší smíšený lesík a je tu zasazeno velké množství keřů. K dispozici máme teepee, skluzavku a velké pískoviště..

Venkovní prostředí lesního klubu budeme neustále dotvářet, z přírodních materiálů a s důrazem na kombinaci jednoduchosti, mnoho-účelnosti a trvalé udržitelnosti. Máme v plánu přistavět zastřešenou terasu k maringotce, různé jednoduché houpačky, napnout lana na prolézání, využívat ke hře a rozvoji přírodniny, jako jsou kamínky, dřevo, šišky, listy, větve, plody, voda, písek, hlína... Blízký les nabízí možnost stavění bunkrů a domečků pro skřítky, šplhání, putování a nebo třeba pozorování přírody.