Zázemí

Jak to u nás vypadá:

Zázemí je v současné chvíli v přípravě. Během zimy by mělo být hotovo, abychom na jaře mohli spustit provoz. 

Vnitřní zázemí našeho lesního klubu bude tvořit zrekonstruovaná maringotka. Uvnitř bude prostor pro jídlo, místo pro uložení osobních věcí a náhradního oblečení a odpočinkový prostor. Na maringotku bude navazovat prostorná, zastřešená terasa.

Do budoucna plánujeme rozšířit vnitřní zázemí o krásný, velký prostor, ale to si prozatím necháme jako překvapení. :)

Součástí vybavení školky budou kompostovací toalety pro děti i dospělé a samozřejmostí je teplá tekoucí voda pro adekvátní hygienu za každého počasí.

Jako venkovní zázemí budeme využívat oplocený pozemek o rozloze cca 1 ha. Nachází se na něm mírně svažitá velká louka, ideální pro zimní radovánky, válení sudů a spoustu další zábavy. :) Dále nám tu roste cca pátým rokem menší smíšený lesík a je tu zasazeno velké množství keřů. Pro pěstování s dětmi můžeme na pozemku využít již stojící skleník a záhonoviště.

V blízkosti maringotky bude rozmístěno několik prvků, které startují hru a vybízí k aktivitě :). Venkovní prostředí lesního klubu budeme budovat postupně, z přírodních materiálů a s důrazem na kombinaci jednoduchosti, mnoho-účelnosti a trvalé udržitelnosti. Máme v plánu umístit do venkovního prostoru velké a hluboké pískoviště, různé jednoduché houpačky, napnout lana na prolézání, využívat ke hře a rozvoji přírodniny, jako jsou kamínky, dřevo, šišky, listy, větve, plody, voda, písek, hlína... Blízký les nabízí možnost stavění bunkrů a domečků pro skřítky, šplhání, putování a nebo třeba pozorování přírody.

Fotogalerie zázemí a blízkého okolí